Święta tuż tuż, jak je spędzić? Sam zadaję sobie to pytanie co roku.

Posted: Kwiecień 6, 2012 in Kurtki Salewa, O mnie, Salewa
Tagi: , ,

Po raz kolejny nastał świąteczny okres. Pogoda i w tym roku może dopisze. A co to może oznaczać? Dla mnie to przede wszystkim czas na długie spacery po górkach otaczających moją mieścinę. Inni zapewne spędzają całe dnie w domu, korzystając z dobrodziejstw obstawionego po brzegi stołu i towarzystwa świątecznego. Ja jednak wybieram spacery, jakoś ten wydłużony weekend trzeba wykorzystać.

Sam osobiście nie podchodzę do świąt duchowo, jest to dla mnie kolejny z rzędu dzień. Dlatego obchodzę te dni jak każde inne, po swojemu. Zabieram plecak, wrzucam najpotrzebniejsze rzeczy, do tego odpowiednie buty, odzież odporną na opady atmosferyczne i w drogę. Trzeba się zabezpieczyć, nie ma co ryzykować i chorubska, czy ześlizgnięcia się i rąbnięcia w kamień cennym kolanem (przytrafiło mi się to niestety).

Jednak dość o mnie, bo wypada napisać co tam u Salewy słychać. Otóż w moim przekonaniu nie dużo, chociaż Salewa jest zdecydowanie najaktywniejszym na rynku producentem, takiego zaangażowania szukać na próżno u innych zagranicznych, a przede wszystkim polskich firmach.

Tego którego wspinanie obchodzi powinno zainteresować wydarzenie Salewa Rockshow – Call for climbers. Otóż już dwa miasta mają rozgrywki za sobą, są to Poznań i Wrocław, w których to uczestnicy walczą aby dostać się do finału polski w Krakowie, aby następnie wyjechać na finały międzynarodowe. Sława czeka, jednak nie na mnie, za słaby jestem na takie wyzwania.

Zbaczając trochę z powyższych tematów napiszę o popularnych w dzisiejszych czasach kurtkach typu softshell. Wytwarzane przez Salewa kurtki softshellowe to między innymi: Kabru, Matsya, Iron 2.0 Stormwall. Są to bardzo dobre softshelle, dostępne na rynku w wielu sklepach internetowych. Technologia Stormwall to używana w niektórych modelach softshelli technologia mająca na celu hamowanie wiatru i wody przed dostawaniem się do środka. Softshelle jak sama nazwa wskazuje to tzw. miękkie skorupy, czyli wykonane z miękkich materiałów kurtki i bluzy, które przy tym są rozciągliwe (w miarę możliwości oczywiście, z rozciągliwością nie ma co przesadzać, bo włókna potrafią się na tyle rozciągnąć, że woda mogła by przedostać się do wewnątrz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s