O serii alpineXtrem firmy Salewa.

Posted: Marzec 28, 2012 in Salewa
Tagi: , , ,

Zaciekawiła mnie wypuszczona przez Salewę seria odzieży znakowana nazwą alpineXtrem. Spadłem na podłogę po ujrzeniu cen tych produktów, no ale cóż, „from pros to pros” mówi samo za siebie. Są to produkty skierowane do użytkowników o portfelach bez dna, lub o bardzo dużym sponsoringu.

A więc, przyjrzyjmy się tym produktom z kosmosu.

Na początek wrzucę na ruszt spodnie o dźwięcznej nazwie Excalibur (link). Poza tym, że są to spodnie z kosmosu, którym niczego nie brakuje, można napisać o paru ich funkcjach. Jak każde spodnie z takiej pułki cenowej i technologicznej posiadają one pełną wodoodporność i do tego nie gromadzą potu, odprowadzając go na zewnątrz. Spodnie dzięki tym funkcjom skierowane są do użytkowników poruszających się podczas najgorszych warunków panujących na zewnątrz. Spodnie posiadają specjalne zamki. Wsuwany guzik zapobiega odpinaniu się zamka głównego. Sam widziałem i testowałem ten system przymierzając spodnie. Jest to ciekawe i nowe rozwiązanie, bo nie często widzi się takie zmiany w stosowanych już od lat systemach zapinania spodni. Wymienić można parę systemów zapinania, takie jak klasyczne guzikowe oraz guzikowo-rzepowe, również można wymienić system wsuwania blaszki w blaszkę. Wszystkie te systemy są średnio trwałe, dlatego Salewa użyła tego dość trwałego sposobu mającego zabezpieczyć wspinających się i innych wariatów sportowych przed spadającymi gaciami.

Spodnie posiadają wewnętrzne nogawki, które rozdzielają się u spodu nogawek tworząc oddzielne ściśle przylegające nogawki i nogawki zewnętrzne. Rozwiązanie to blokuje śnieg przed dostawaniem się do wewnątrz oraz dostarczają dodatkowych właściwości cieplnych. Spodnie są umiarkowanie ciepłe, nawet producent zaleca użyć bielizny termoaktywnej w najbardziej chłodnych okresach.

Są to spodnie ekstremalne, jak sama nazwa wskazuje, są skierowane do naprawdę wymagających użytkowników i sportowców-wyczynowców.

Dla chcących kupić spodnie, które nie kosztują tyle co dwie pełne wypłaty, polecam spodnie Salewa Diavole. Mają przystępną cenę i w zupełności moim zdaniem wystarczą na długie sezony.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s