Chodzenie do pracy na nogach, trochę o Salewie i kurtkach na wiosnę.

Posted: Marzec 15, 2012 in O mnie, Salewa
Tagi: , ,

Wczoraj doświadczyłem niemałej wycieczki do pracy. Z braku samochodu (w naprawie) w ostatniej chwili zdecydowałem się na piesze wyruszenie do pracy. Skończyło się to co prawda lekkim spóźnieniem, ale nie było wielkiego problemu, gdyż nieczęsto mi się to zdarza (w ogóle właściwie).

Idąc tak pieszo do pracy zastanawiałem się trochę nad robieniem tego częściej. Co prawda zajęło mi to lekko ponad godzinę, jednak było całkiem przyjemnie. Słońce dawało o sobie znać, dostarczając światła i trochę ciepła. Kończąca się powoli zima, a nadchodząca wiosna to całkiem ładny i przyjemny okres, szczególnie na wycieczki. Mniej łatwo jest się zapocić przy odpowiednim odzieniu i odpowiednim trybie chodzenia. Jednak gdy do tego dojdzie, to warto mieć odpowiednią kurtkę, spodnie czy buty. Moje stopy niestety dość często się pocą, szczególnie podczas takich jak wyżej opisanych, wielokilometrowych przechadzek.

Co może nam pomóc uniknięcia przepocenia? Oczywiście dobór odpowiedniej kurtki, a jakiej firmy? Salewa oczywiście. Kurtki Salewa takie jak Iron 2 czy Bare Rock, to idealne kurtki na taki przejściowy okres zimowo-wiosenny. Nadchodzące deszcze, wilgoć i do tego pocenie się noszącego mogą nas przekonać do dokonania odpowiedniego zakupu. Także serdecznie polecam te modele. Ich cena co prawda jest dość wysoka, no ale cóż, nie da się ukryć, że za jakość się płaci, czasem nawet słono.

Słowem końca, polecam dodatkowo podczas przechadzek nie słuchać muzyki, lecz słuchać audiobooków. Ostatnio w ucho wpadły mi audiobooki Władcy Pierścieni – nie ma to jak „czytać” w trakcie aktywności fizycznych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s